Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

A/B testování

Chcete-li zvýšit efektivitu svého webu a dosáhnout lepších výsledků, A/B testování je ideální nástroj, jak toho dosáhnout. Optimalizujte na základě faktů, nikoli pouhých předpokladů.

Co je to A/B testování?

A/B testování je jednoduchá, ale mocná metoda, která vám umožní porovnat dvě verze webové stránky či aplikace a zjistit, která z nich lépe plní vámi stanovené cíle. Jak to funguje? Máte „A“ verzi – vaši aktuální webovou stránku nebo aplikaci, a „B“ verzi – alternativní verzi s jedním konkrétním změněným prvkem (např. barvou tlačítka, textem výzvy k akci nebo designem obrázku).

Za pomoci A/B testování poté polovině vašich návštěvníků ukážete verzi A a druhé polovině verzi B. Na základě sledování jejich interakcí můžete určit, která verze je pro vaše uživatele atraktivnější a jaká varianta vám přináší lepší výsledky – ať už se jedná o prodeje, registrace, stahování nebo jiné konverzní akce.

Je ale důležité zmínit, že A/B testování má relevantní výsledky pouze v případě vyšší návštěvnosti webu.

Proč používat A/B testování?

  • Zvýšení konverzí: Malá změna může mít velký dopad na to, kolik lidí na vašem webu nakoupí, zaregistruje se nebo stáhne vaši aplikaci.
  • Větší návratnost investic: Optimalizujte svůj web nebo aplikaci na základě skutečných dat, nikoli pouze odhadů.
  • Lepší pochopení vašich uživatelů: Dozvíte se, co vaše cílová skupina preferuje a co ji motivuje k akci.
  • Snižování rizika: Předtím, než provedete větší změny, můžete je otestovat a ujistit se, že skutečně přinesou pozitivní výsledky.

 

Jak probíhá
spolupráce s námi

1

Úvodní schůzka

Osobně nebo virtuálně, například přes Zoom. Na tomto prvním setkání si důkladně vyslechneme vaše potřeby a očekávání. Je to klíčová fáze, která nám umožní pochopit, jakým směrem by měl projekt směřovat.
2

Výzkum a plánování

Prověříme trh, konkurenci a identifikujeme nejlepší strategie pro váš projekt.
3

Návrh konceptu

Vytvoříme první koncepty a návrhy, které budou odpovídat vašim představám a potřebám.
4

Připomínky a revize

Předložíme vám návrhy ke schválení a zapracujeme vaše připomínky.
5

Vývoj a realizace

Začneme s technickou realizací a implementací funkcí.
6

Spuštění a uvedení do provozu

Po schválení spustíme obě verze veřejně.
7

Podpora a sledování

Po spuštění budeme sledovat výkon jednotlivých verzí a vyhodnotíme, která verze byla úspěšnější.

Nástroje, které používáme

Zdroje designů

Figma
Sketch
Photoshop

WordPress

PHP
MySQL
HTML
Sass/CSS
JavaScript

Vývoj custom projektů (bez WordPressu)

Symfony
Doctrine
React.JS
Co se o nás povídá

Slova našich klientů

01 Stanislav Chernutskiy Digital Specialist, Brand Manager
www.beko.com

Objednávali jsme pár projektů a vždy naprostá spokojenost. Kromě dobré ceny jsme měli vždy nadstandardní proaktivní přístup. Doporučuji!

02 Jarmila Jelínková Marketing Manager
www.konicaminoltaits.cz

S paní Michaelou Bartákovou jsem se poznala za poměrně vypjaté situace, kdy náš stávající dodavatel neplnil adekvátně požadavky na vznik nového webu. Paní Bartáková k celému projektu přistoupila profesionálně, realisticky a zároveň velmi lidsky. Vysvětlila klíčové chyby ve stávajícím navrženém řešení a připravila nový koncept, vizuál i strukturu. Stanovený harmonogram dodržela, průběžně jsme jednotlivé body projektu konzultovali a její firma upravovala podle našich požadavků. Komunikace byla vždy rychlá a dodatečné požadavky zapracovány do stávajícího konceptu. Na druhou stranu, pokud z naší strany vznikl požadavek, který by nebyl funkční, byli jsme na toto upozorněni a společně našli jiný způsob řešení. Stávající web je funkční, moderní, reprezentativní a naplňuje naše cíle vč. propadu poptávek přímo do našeho CRM systému. Paní Bartáková nám po odevzdání díla web i nadále spravuje, aktualizuje, kontroluje bezpečnost a zajišťuje, aby vše běželo, jak má. Kéž by všichni dodavatelé byli jako ona – co slíbí, to platí. A vždy se snaží maximálně vyhovět požadavkům klienta při zachování profesionálně odvedené práce.

03 Vít Nejedlo ředitel Amerického centra - U.S. Embassy Prague
www.americkecentrum.cz

S Michaelou Bartákovou jsem s kolegy z Amerického centra spolupracoval na tvorbě nových stránek Amerického centra. Jednalo se o složitou záležitost, protože musela pracovat s texty pro náš starý web, které byly uloženy na cizích serverech. Zároveň bylo nutné web tvořit v české i anglické verzi. Se službami paní Bartákové jsme byli spokojeni. Svými připomínkami nám často připomněla důležité aspekty, které nás původně nenapadly, ale pro správné fungování webu jsou důležité. Pro někoho, kdo je v oboru webdesignu a programování stránek laikem, je to velmi důležité. Proto mohu Michaelu Bartákovou rozhodně doporučit.

04 Ing. Jiří Pikrt Jednatel NaCesty.cz
www.bicycle.holiday

S Michaelou spolupracujeme již od roku 2019. Primárně jsme ji oslovili pro náš projekt cyklistického webu bicycle.holiday, který jsme v poměrně krátké době od zadání spouštěli. Oceňuji zejména flexibilitu, znalosti a nápady, které do projektu, který vznikal úplně od začátku, přinášela a stále přináší. Je opravdovým profesionálem a je radost s ní spolupracovat.

05 Eva Šviráková Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
www.konferencepm.cz

Spolupráce fungovala skvěle, web www.konferencepm.cz pracuje bez problémů a to je velká úleva po všech těch peripetiích, které jsme podstupovali před tím, než jsme se rozhodli pro webdesignérku a grafičku Michaelu Bartákovou. Vše, na čem jsme se domluvili, bylo zapracováno. Časový harmonogram byl také dodržen. Moc děkuji za spolupráci.

06 Ondřej Cupal Šéfredaktor časopisu Rybářství
www.irybarstvi.cz

Když se pouštíte do většího projektu, očekáváte velké překážky. A když vstupujete do spolupráce s novými lidmi, visí hrozba komplikací poměrně nízko. Pokud si ale za partnera vyberete Bartvisions, překážek se bát nemusíte.

Společně jsme pracovali na tvorbě poměrně komplikovaného webu irybarstvi.cz. Komunikace probíhala od samotného začátku na jedničku. Paní Bartáková si vyslechla všechny mé požadavky a přidala k nim vlastní postřehy. A to byl rys, který celou naši spolupráci doprovázel. Lidem kolem Bartvisions skutečně záleží na tom, aby výsledek jejich práce byl maximálně funkční, graficky vkusný a celkově nejlepší možný. Zároveň hledají řešení, když se naskytne nějaký problém, a slovní spojení „to nejde“ od nich neuslyšíte.

Oceňuji také trpělivost, protože projekt se před uzavřením smlouvy z naší strany táhl skutečně dlouho. Ani jednou jsem ale neslyšel jediné netrpělivé slovo.

Paní Bartáková splnila k naší spokojenosti do puntíku všechno, co slíbila. Spolupracovali jsme s velmi schopnými a skutečně kreativními lidmi a s celkovým výsledkem bylo vedení společnosti (stejně jako já) velmi spokojeno.

Pokud se tedy poohlížíte po digitální agentuře, která odvede špičkovou práci, ale také firmu, se kterou je radost pracovat, vřele Bartvisions doporučuji!