Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

UX a UI design

V digitálním světě je klíčem k úspěchu spojení mezi inovativním designem a bezproblémovým uživatelským zážitkem. Naše služby v oblasti UX (User Experience) a UI (User Interface) designu se soustředí na vytváření intuitivních a vizuálně poutavých digitálních rozhraní, která vaše uživatele nejen zaujmou, ale také je povedou k tzv. CTA (Call To Action). Ať už jde o webovou stránku, mobilní aplikaci nebo digitální platformu, naše mise je transformovat vaši vizi do skutečnosti, která překonává očekávání a zanechává trvalý dojem.

UX a UI design jsou klíčovými aspekty vývoje a návrhu webových či digitálních technologií. Oba pojmy se často zmiňují společně, ale odkazují se na různé oblasti návrhu a mají různé účely.

Jak to funguje? 

 1. UX Design (User Experience Design):
  • Definice: UX design se zabývá celkovým zážitkem, který uživatel má při interakci s produktem nebo službou.
  • Hlavní cíle: Optimalizace produktu pro efektivní a příjemné použití, zajištění snadného a intuitivního používání produktu a řešení problémů uživatelů.
  • Metody a nástroje: UX designeři často používají nástroje a metody jako prototypování, uživatelské testování, vyprávění příběhů (storytelling) a tok uživatelů (user flows) pro pochopení a vylepšení uživatelských zkušeností.
 2. UI Design (User Interface Design):
  • Definice: UI design se týká vizuálních a interaktivní prvků aplikace nebo webové stránky – to, jak produkt vypadá a jak s ním uživatel interaguje.
  • Hlavní cíle: Vytvoření atraktivního, konzistentního a funkčního vizuálního rozhraní, které podporuje celkový uživatelský zážitek.
  • Metody a nástroje: UI designeři využívají grafické nástroje jako Adobe XD, Figma, Sketch a další k vytváření vizuálních prvků jako tlačítka, ikony, animace a layouty.

V kontextu digitálního vývoje se UX a UI design používají k návrhu mobilních aplikací, webových stránek, desktopových aplikací a dalších digitálních produktů. Díky tomu, že zohledňují potřeby a očekávání uživatelů, hrají klíčovou roli v úspěchu produktu na trhu. Efektivní UX a UI design může významně zlepšit spokojenost uživatelů, snížit míru opuštění aplikace a zvýšit konverze v obchodních aplikacích.

Jak probíhá
spolupráce s námi

1

Úvodní schůzka

Osobně nebo virtuálně, například přes Zoom. Na tomto prvním setkání si důkladně vyslechneme vaše potřeby a očekávání. Je to klíčová fáze, která nám umožní pochopit, jakým směrem by měl projekt směřovat.
2

Analýza a výzkum trhu

Identifikujeme konkurenci a definujeme cílové skupiny.
3

Vytvoření informační architektury

Vytvoříme strukturu obsahu webu.
4

Drátěné modely (wireframy)

Navrhneme základní rozložení webu a jednotlivých stránek.
5

Prototypování

Vytvoříme klikatelný model pro testování uživatelské interakce.
6

Uživatelské testování a iterace

Testujeme, získáváme informace a v případě potřeby ladíme nedostatky.
7

Vizuální design (UI)

Definujeme vizuální identitu, barvy, typografii a vytváříme grafické návrhy.
8

Interaktivní prvky a animace

Navrhujeme vylepšení uživatelského zážitku.
9

Předání specifikací do vývoje

Poskytujeme detaily pro implementaci designu.

Nástroje, které používáme

Zdroje designů

Figma
Sketch
Photoshop

WordPress

PHP
MySQL
HTML
Sass/CSS
JavaScript

Vývoj custom projektů (bez WordPressu)

Symfony
Doctrine
React.JS
Co se o nás povídá

Slova našich klientů

01 Stanislav Chernutskiy Digital Specialist, Brand Manager
www.beko.com

Objednávali jsme pár projektů a vždy naprostá spokojenost. Kromě dobré ceny jsme měli vždy nadstandardní proaktivní přístup. Doporučuji!

02 Jarmila Jelínková Marketing Manager
www.konicaminoltaits.cz

S paní Michaelou Bartákovou jsem se poznala za poměrně vypjaté situace, kdy náš stávající dodavatel neplnil adekvátně požadavky na vznik nového webu. Paní Bartáková k celému projektu přistoupila profesionálně, realisticky a zároveň velmi lidsky. Vysvětlila klíčové chyby ve stávajícím navrženém řešení a připravila nový koncept, vizuál i strukturu. Stanovený harmonogram dodržela, průběžně jsme jednotlivé body projektu konzultovali a její firma upravovala podle našich požadavků. Komunikace byla vždy rychlá a dodatečné požadavky zapracovány do stávajícího konceptu. Na druhou stranu, pokud z naší strany vznikl požadavek, který by nebyl funkční, byli jsme na toto upozorněni a společně našli jiný způsob řešení. Stávající web je funkční, moderní, reprezentativní a naplňuje naše cíle vč. propadu poptávek přímo do našeho CRM systému. Paní Bartáková nám po odevzdání díla web i nadále spravuje, aktualizuje, kontroluje bezpečnost a zajišťuje, aby vše běželo, jak má. Kéž by všichni dodavatelé byli jako ona – co slíbí, to platí. A vždy se snaží maximálně vyhovět požadavkům klienta při zachování profesionálně odvedené práce.

03 Vít Nejedlo ředitel Amerického centra - U.S. Embassy Prague
www.americkecentrum.cz

S Michaelou Bartákovou jsem s kolegy z Amerického centra spolupracoval na tvorbě nových stránek Amerického centra. Jednalo se o složitou záležitost, protože musela pracovat s texty pro náš starý web, které byly uloženy na cizích serverech. Zároveň bylo nutné web tvořit v české i anglické verzi. Se službami paní Bartákové jsme byli spokojeni. Svými připomínkami nám často připomněla důležité aspekty, které nás původně nenapadly, ale pro správné fungování webu jsou důležité. Pro někoho, kdo je v oboru webdesignu a programování stránek laikem, je to velmi důležité. Proto mohu Michaelu Bartákovou rozhodně doporučit.

04 Ing. Jiří Pikrt Jednatel NaCesty.cz
www.bicycle.holiday

S Michaelou spolupracujeme již od roku 2019. Primárně jsme ji oslovili pro náš projekt cyklistického webu bicycle.holiday, který jsme v poměrně krátké době od zadání spouštěli. Oceňuji zejména flexibilitu, znalosti a nápady, které do projektu, který vznikal úplně od začátku, přinášela a stále přináší. Je opravdovým profesionálem a je radost s ní spolupracovat.

05 Eva Šviráková Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
www.konferencepm.cz

Spolupráce fungovala skvěle, web www.konferencepm.cz pracuje bez problémů a to je velká úleva po všech těch peripetiích, které jsme podstupovali před tím, než jsme se rozhodli pro webdesignérku a grafičku Michaelu Bartákovou. Vše, na čem jsme se domluvili, bylo zapracováno. Časový harmonogram byl také dodržen. Moc děkuji za spolupráci.

06 Ondřej Cupal Šéfredaktor časopisu Rybářství
www.irybarstvi.cz

Když se pouštíte do většího projektu, očekáváte velké překážky. A když vstupujete do spolupráce s novými lidmi, visí hrozba komplikací poměrně nízko. Pokud si ale za partnera vyberete Bartvisions, překážek se bát nemusíte.

Společně jsme pracovali na tvorbě poměrně komplikovaného webu irybarstvi.cz. Komunikace probíhala od samotného začátku na jedničku. Paní Bartáková si vyslechla všechny mé požadavky a přidala k nim vlastní postřehy. A to byl rys, který celou naši spolupráci doprovázel. Lidem kolem Bartvisions skutečně záleží na tom, aby výsledek jejich práce byl maximálně funkční, graficky vkusný a celkově nejlepší možný. Zároveň hledají řešení, když se naskytne nějaký problém, a slovní spojení „to nejde“ od nich neuslyšíte.

Oceňuji také trpělivost, protože projekt se před uzavřením smlouvy z naší strany táhl skutečně dlouho. Ani jednou jsem ale neslyšel jediné netrpělivé slovo.

Paní Bartáková splnila k naší spokojenosti do puntíku všechno, co slíbila. Spolupracovali jsme s velmi schopnými a skutečně kreativními lidmi a s celkovým výsledkem bylo vedení společnosti (stejně jako já) velmi spokojeno.

Pokud se tedy poohlížíte po digitální agentuře, která odvede špičkovou práci, ale také firmu, se kterou je radost pracovat, vřele Bartvisions doporučuji!