Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

JPEG

Grafický formát, který se využívá zejména u obrázků. JPEG umožňuje algoritmové snížení velikosti a je ztrátově komprimovaný. Nejčastějšími příponami tohoto formátu jsou: jpg, jpeg, jfif nebo jpe.

Další pojmy

Joomla

Joomla je kvalitním a velmi propracovaným publikačním systémem, sloužícím pro zveřejňování různých informací v prostředí internetu. Tento jazyk je napsán v PHP jazyce a pracuje s databází MYSQL. Řadí se mezi velmi úspěšné open source CMS systémy.

JPEG

Grafický formát, který se využívá zejména u obrázků. JPEG umožňuje algoritmové snížení velikosti a je ztrátově komprimovaný. Nejčastějšími příponami tohoto formátu jsou: jpg, jpeg, jfif nebo jpe.

JavaScript

JavaScript je programovací jazyk, který byl původně vytvořen pro vývoj webových stránek, aby je udělal interaktivními. Od svého vzniku v polovině 90. let se JavaScript stal jedním z nejpopulárnějších programovacích jazyků na světě a jeho použití se rozšířilo mnohem dále než jen na webové stránky. Zde je několik základních informací o JavaScriptu: Webový prohlížeč: Většina webových prohlížečů má vestavěný JavaScriptový interpret, což znamená, že kód JavaScriptu může být spuštěn přímo v prohlížeči. Díky tomu mohou vývojáři přidávat interaktivní funkce na webové stránky, jako jsou animace, odezvy na kliknutí a další uživatelské interakce. Serverová strana: S vývojem technologie Node.js může být JavaScript použit také na serverové straně, což vývojářům umožňuje vytvářet celé webové aplikace pouze v JavaScriptu. Mobilní aplikace: Existují nástroje, jako je React Native, které vývojářům umožňují vytvářet mobilní aplikace pomocí JavaScriptu. Desktopové aplikace: Pomocí nástrojů jako Electron mohou vývojáři vytvářet desktopové aplikace pro Windows, Mac a Linux pomocí JavaScriptu. Databáze: Některé databáze, například MongoDB, používají JavaScript jako dotazovací jazyk. Nástroje a knihovny: Existuje obrovské množství knihoven, rámců a nástrojů vytvořených pro JavaScript, které usnadňují a zrychlují vývoj aplikací. Příklady zahrnují jQuery, React, Angular, Vue.js a mnoho dalších. Je důležité poznamenat, že JavaScript není totéž co Java, i když mají podobné jména. Jsou to dva zcela odlišné programovací jazyky s různými využitími a charakteristikami.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Z