Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Microsite

Microsite, česky mikrostránka, je malý web, který slouží jako podpora webu hlavnímu. Můžou na něm být rozšířené informace o konkrétním produktu nebo například soutěže.

Další pojmy

Metadata

Metadata jsou informace nižší úrovně. U webových stránek jsou velice důležité, pracují s nimi vyhledávače. Příklady metadat jsou například: Title- titulek, Description- stručný popis, Keywords- klíčová slova.

Microsite

Microsite, česky mikrostránka, je malý web, který slouží jako podpora webu hlavnímu. Můžou na něm být rozšířené informace o konkrétním produktu nebo například soutěže.

Míra prokliku

Míra prokliku, uvádí se také jako Click Rate, udává poměr počtu zobrazení reklamy a počtu interakcí, tedy kliknutí na ní.

Merchandesing

Merchandesing je marketingový nástroj, který se používá především v maloobchodě. Věnuje se správnému umístění zboží, ale také jeho cenám a dostupnosti na prodejně či v e-shopu. V internetovém světě a e-shopech merchandesign částečně nahrazuje UX, které se věnuje tomu, aby byl pro návštěvníka e-shopu nákup co nejpříjemnější.

MySQL

MySQL je relační databázový systém (RDBMS) založený na jazyce SQL (Structured Query Language). Je to open-source software, což znamená, že je k dispozici zdarma, ačkoli existuje také komerční verze od firmy Oracle, která vlastní a spravuje MySQL.

Malware

Malware, zkráceně z anglického “malicious software” (škodlivý software), je program nebo kód vytvořený s úmyslem poškodit, narušit nebo zneužít počítačové systémy a data. Malware může mít různé podoby, včetně: Viry: Samoreplikující se programy, které se připojují k jiným souborům a šíří se mezi počítači. Trojské koně: Programy, které se tváří jako užitečné aplikace, ale ve skutečnosti provádějí škodlivé činnosti. Spyware: Software, který tajně sleduje a sbírá informace o uživateli bez jeho vědomí. Adware: Nechtěný software, který zobrazuje nevyžádané reklamy. Ransomware: Škodlivý software, který zašifruje data oběti a požaduje výkupné za jejich dešifrování. Červi: Samostatné programy, které se šíří po sítích a často využívají zranitelnosti systémů. Cílem malwaru může být narušení funkcí počítače, krádež citlivých informací, zisk finančních prostředků nebo prosté poškození uživatelů. Boj proti malwaru zahrnuje použití antivirového softwaru, aktualizace systémů a bezpečné chování při používání počítače a internetu.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Z